Anksčiau vyraujęs stereotipas ir asociacijos, jog plastinė chirurgija susijusi su nenatūralumu ir kitomis neigiamomis ar net nešvariomis operacijomis, o plastikos chirurgai yra nepatikimi ir dažniau gali ne padėti, o sugadinti žmogaus išvaizdą, šiandien Lietuvoje jau visai dingęs. Profesionalūs ir kompetetingi gydytojai ir visuomenės švietimas apie plastinę chirurgiją išvystė teigiamą požiūrį ir suopratį, jog plastinės chirurgijos tikslas yra padėti tiek žmogaus fizinei sveikatai, tiek ir psichologiniam pasitikėjimui savimi.
Sveikata ir grožis
Iš tiesų dažniausiai Lietuvoje plastikos chirurgai teikia paslaugas ne grožio klausimais, o sveikatos. Į sveikatos klausimus įeina lazerinė dermatologija reikalinga odos priežiūrai, darinių šalinimams, kurie ateityje gali būti grėsmingais. Įvairios rekonstrukcinės operacijos po avarijų ar kitų nelaimingų atsitikimų gali padėti žmonėms ne tik patogiau jaustis dėl savo išvaizdos, tačiau ir padėti laisviau judėti (pavyzdžiui po nudegimų išsilydžiusi oda, neleidžianti maksimaliai judinti tam tikrų kūno vietų). Tokios operacijos kaip vokų srityje esantis odos perteklius gelbėja nuo įvairių akių infekcijų, mat dažnai odos perteklius stumia blakstienas į akis, kurios duria sukeldamos akių ašarojimą bei didesnę ligų ir infekcijų riziką.
Kita plastinės chirurgijos pusė – tai estetinės procedūros. Ir tai nereiškia, kad tai tik krūtų didinimo operacijos, botokso įnjekcijos ar odos patempimas. Estetinėmis procedūromos plastikos chirurgai dažnai padeda atsatyti pradines formas moterims po gimdymo – pilvo sienos plastika ar krūtų pakėlimas padeda panaikinti nemalonius ir pasitikėjimą savimi mažinančius padarinius po gimdymo – nukarusią ir išuštėjusią krūtinę ar odos perteklių ant pilvo, kurio negalima pašalinti jokiomis dietomis ar sporto klubais. Dažnai plastinių operacijų dėka atsikratoma ir kompleksus kėlusių trūkumų dėl kurių žmonės jausdavosi nepatogiai, sulaukdavo patyčių ar tiesiog nedrįsdavo išreikšti save taip, kaip norėtų ir galėtų. Pavyzdžiui atlėpusios ausys ar didelė, kuprelę turinti nosis, kuri vaikystėje sukėlė daug psichologinio skausmo šiandien gali būti sutvarkyta taip, kaip norisi, suteikiant daugiau pasitikėjimo savimi ir laisvės bendraujant su aplinkiniais. Nereikia slėpti, kad dažnai būna ir tokių atvejų, kai dažniausiai moterys tampa tiesiog priklausomomis nuo operacijų, kurių, atrodo, kartais nė nereikia, tačiau Lietuvoje tai nėra labai dažnas reiškinys.